• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1084
 • up
  USD
  7.3653
 • up
  EURO
  8.7133
 • up
  GBP
  9.6752
 • up
  Altın
  461.254
 
 
 
 
 
 
Tarih : 25.11.2015 - 14:52 Yorum : 0

Yerel sanatçı ilk albümünü çıkardı ama Bilecik'te satış yapacağı müzik market yok

Bilecik'te yaşayan yerel sanatçı Ali Rıza Vural, 'Candır O Benim' adlı albümünün satışını, kentte müzik market olmadığından kendi dükkanında yapıyor.

Yerel sanatçı ilk albümünü çıkardı ama Bilecik'te satış yapacağı müzik market yok

Yerel sanatçı Ali Rıza Vural, ilk albümü olan 'Candır O Benim'i yaklaşık bin adet bastırarak satışa çıkardı ama Bilecik’te satış yapacağı müzik market olmaması sebebiyle kendi iş yerinde CD’lerin satışını gerçekleştiriyor. Müzik market olmamasının dolay yaşadığı sıkıntıyı anlatan Vural, “İlk albümümün CD’den bin adet basıldı. Bilecik’te müzik şirketi olmadığı için dağıtımları kendimiz yapıyoruz. Burası benim iş yerim ve gelen müşterilere eş, dosta tanıtım yaparak CD’mizi burada sergileyebiliyoruz. Albümü İstanbul, Elazığ, Malatya’daki dağıtım şirketleri yapıyor. CD'yi çıkartalı yaklaşık bir hafta oldu. Şöyle söyleyeyim ortalama Bilecik'te üç yüze yakın satış oldu. Tabi içerisinde promosyon olarak verdiklerimiz de var” dedi. 
“15 SENEDEN BERİ MÜZİĞİN İÇERİSİNDEYİM” 
15 senedir müzik camiasının içerisinde olduğunu da aktaran Vural, şöyle devam etti: 
“Tam profesyonel anlamda 10 yıldır uğraşıyorum. Aynı zamanda öğretmen evi düğün salonunda da müzisyen olarak çalışıyorum. Parçalardan bir tanesi kendime ait. Diğerleri anonim parçalar. Tuncay Gökşin ile birlikte düzenlemesini yaptık. Klip çıkartmayı da düşünüyorum. Onla ilgili şu an çalışmalarımız var. Hatta bugünde görüştüm, klip eğer normal şartlarda olursa burada olacak. Yoksa İstanbul'da çekilecek.” 

YORUMLAR
719247
loading
Reklamı Geç