• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  0
 • up
  USD
  0
 • up
  EURO
  0
 • up
  GBP
  0
 • up
  Altın
  0
 
 
 
 
 
 
Tarih : 15.07.2014 - 10:55 Yorum : 0

Moskova'da metro raydan çıktı 3 ölü

Rusya'da bu sabah erken saatlerde Moskova metrosu raydan çıkınca korkunç bir kaza yaşandı. Olayda 3 kişi hayatını kaybetti. 80'den fazla yaralı var.

Moskova'da metro raydan çıktı 3 ölü

Rusya'nın başkenti Moskova'da, metroda meydana gelen kaza beş kişinin ölümüne, 22 kişinin de yaralanmasına yol açtı. Raylardan çıkan üç vagondan birinde yaklaşık 50 kişi daha kurtarılmayı bekliyor.

Moskova metrosunda insanlara kâbus yaşatan kaza sabahın en işlek saatlerinde meydana geldi.

“Zafer Parkı” istasyonu yakınındaki tünelde ani fren sonucu raydan çıkan metronun üç vagonu yüzlerce yolcuyu demir yığını içinde rehin aldı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı ekipleri olay yerine ulaşmasından iki saat sonra ilk can kaybı duyurusu yapıldı. Raydan çıkan ilk vagonda üç kişinin ezilerek hayatını kaybettiği açıklandı. Can kaybı, ilerleyen dakikalarda beşe yükseltildi. Ciddi hasar gören vagonlardan ayrıca 22 yolcunun yaralı olarak hastanelere kaldırıldığı belirtildi. Yerin altındaki tünelde birbirine giren vagonların içinde yaklaşık 50 kişi daha kurtarılmayı bekliyor.

Moskova metrosu işletmesi tarafından kazayla ilgili yapılan açıklamada ise olayın gerilim hatlarında meydana gelen arızadan kaynaklandığı ifade edildi. Voltaj değişikliği sonucu acil fren sisteminin kendiliğinden devreye girmesi nedeniyle vagonların raydan çıktığı açıklandı.

YORUMLAR
646029
loading
Reklamı Geç